Varmt välkomna till detta hus med ett optimalt läge i Riksten. I början av Riksten med gångavstånd till Ica samt kommunikationer.
Huset har ett underbart läge vad gäller sol, maximalt med soltimmar samt oerhört begränsat med insyn. Vilket är ovanligt i Riksten.
Invändigt möts vi av stora sociala ytor på entréplan med en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum. Plats för matbord och soffgrupp för ett större sällskap. Ett stilrent badrum samt en rymlig tvättstuga.
Från vardagsrummet finner du husets uterum som förlänger vardagsrummet samt årstiderna. Baksidan är i ett helt optimalt solläge. Pool, uterum, gräsmatta samt altan väntar här. En perfekt baksida för sena sommarkvällar med vänner och familj. Utanför husets tomtgräns väntar en uppskattad gräsyta, perfekt för lek för områdets alla barn.
Övre plan finner vi 4 välplanerade sovrum samt badrum.
Huset är dessutom en av få fristående villor av denna modell i Riksten, vilket ger en större frihetskänsla, mer utrymme runt huset och ingen delad husvägg med granne.
Uppfart med plats för 2 bilar.
Kontakta ansvarig mäklare för att boka visning.
Välkommen hem!













































