Välkommen på visning på detta mycket fina hus med ett bra läge med underbar insynsskyddad baksida och trädgård som angränsar mot grönområde.
Huset erbjuder ett smakfull öppen planlösning mellan kök, matplats och vardagsrum med utgång till altanen och trädgården i bästa solläge. Två bra sovrum, fint helkaklat badrum med vattenburen golvvärme och en välkommande hall på entréplan.
Nedre plan har stor relax med helkaklat badrum med vattenburen golvvärme med badkar, separat dusch och ingång till avskild tvättstuga. Toaletten ligger separat i anslutning till badrummet. Två bra sovrum även dessa med vattenburen golvvärme samt god förvaring med förråd och pannrum.
Huset är i genomgående fint skick där renoveringarna är utförda från 2018 och framåt. Möjlighet finns att bygga ut huset via vardagsrummet och få till ytterligare sovrum eller större allrum.
Från Örby Slott/Liseberg tar du dig även till flera destinationer med buss; Buss nr 165 - Farsta/Liljeholmen Buss nr 144 - Fruängen/Gullmarsplan
Buss nr 163 - Kärrtorp/Bredäng/Älvsjö Buss nr 161 Gröndal/Midsommarkransen/Älvsjö Buss nr 173 Skarpnäck/IKEA.
Från huset har ni cykel/gångavstånd till Älvsjö Centrum med flertalet busslinjer och pendeltåg med destination Södertälje/Nynäshamn och
Uppsala/Märsta/Bålsta. Pendeltåget tar dig direkt till Stockholm Central, Arlanda flygplats och vidare till Uppsala.
Ni finner flera skolor i området med Sjöängensskola, Örby Skolan och Bäckahagensskolan samt flertalet förskolor.
I området hittar ni också populära Örby Slotts Park, promenadstråk, ute gym mm.
Välkommen på visning!