Snart visar vi denna sekelskiftesvilla om ca totalt 211 kvm i ett idylliskt villaområde med gott om plats för familjen, möjlighet till egen verksamhet hemma och uthyrningslägenhet i källaren.
Bostaden erbjuder en trevlig social planlösning med öppet mellan kök och vardagsrum med utgång till uterum och trädgård. En idyllisk trädgård som andas ro och charm sprider sig över en lummig tomt. Gamla fruktträd, välvårdade och förtrollande, bär på historien om årens skiftningar. Deras grenar dansar i vinden och kastar skuggor över den mjuka, gröna gräsmattan som sträcker sig som en oas under solens strålar.
* Bostaden har fyra - fem sovrum varav tre på samma plan.
* Allrum på källarplanet, perfekt för hemma verksamhet eller kanske för tonårsbarn.
* Uthyrningslägenhet med badrum, allrum med pentry med egen ingång på i källarplan.
* Bergvärme installerat
* Badrum uppe, toalett på entréplanet och badrum på källarplanet.
* Parkering på uppfart med plats för två bilar.
Bekvämt promenadavstånd till Älvsjö Centrum med pendeltåg, flertalet busslinjer och stort serviceutbud. Tunnelbanan är även planerad att trafikera Älvsjö. I området finns flertalet förskolor, skolor med Långbrodalsskolan, Johan Skyttes skola, Kämpetorp, Engelska skolan och Herrängens skola. Älvsjöskogen finner ni bit från huset samt Långbro Park, Långsjöbadet, Vivelparken och parken vid Bergtorpskärret.
Detta är en kommande visning. Kontakt Christian Zettergren för mer information.