Välplanerad bostad med insynsskyddat läge och massor av dagsljus! Balkong mot en lummig och välskött innergård. Goda förutsättningar för dig som önskar pendla då resecentrum med tåg mot bl.a. Göteborg är lätt att nå samt E45 om du väljer bil.
Välkommen in till en välplanerad bostad på 67 kvm. Här finns ett rymligt kök med matplats invid fönstret och dessutom når du balkongen härifrån, praktiskt när vädret tillåter en fika eller middag utomhus. Från det stora fönsterpartiet i vardagsrummet ser du över taken på områdets kedjehus och villor, bort mot fotbollsplanerna på Kamratgården. Från vardagsrummet nås sovrummet med klädkammare som är genomgång till lägenhetens hall, en mindre med utrymme för ytterkläder och en inre hall varifrån du når kök, vardagsrum och badrum. I samband med att stammarna renoverades kaklades badrummet och golvet fick ny plastmatta.
I föreningen har man lagt mycket energi på miljön på innergårdarna som har något för alla åldrar. Fina och välskötta planteringar och strategiska ljuskällor. Parkering finns att hyra via separat kö och det finns dessutom garage i länga, även till dessa är det en separat kö.

