Varmt välkommen till denna exceptionellt fina och välplanerade sekelskiftestvåa mitt på Kungsholmens bästa adress! Här får du både ett drömboende och en mycket låg månadsavgift.
Lägenheten har en genomgående planlösning och är belägen i gårdshuset med vy mot den grönskande vackra innergården.
Bostaden erbjuder en härlig öppen planlösning mellan vardagsrum och kök, generös takhöjd och vackra bevarade detaljer såsom fina trägolv och stora charmiga fönster med speglade djupa nischer.
Ljust mycket tilltalande kök och vardagsrum med vackra detaljer såsom stort vackert tredelat fönsterparti med speglade djupa fönsternischer med ett fantastiskt ljusinsläpp. Köket är fullt maskinellt utrustat med kombiugn, induktionshäll, diskmaskin, kyl/frys och goda förvaringsmöjligheter som ges i både över- och underskåp. Här finns även en platsbyggd skänk för ytterligare förvaring.
Stort rofyllt sovrum där golvytan ger utrymme för dubbelsäng samt annan möbel om så önskas. Sovrummets charmiga fönsterparti med bevarade detaljer skänker ett härligt ljusinsläpp med en vy mot den grönskande lugna innergården. Här finns en platsbyggd garderob som ger utrymme för förvaring.
En trygg äkta förening som äger marken med en låg skuldsättning om endast 3011kr/kvm. Det finns en härlig innergård med sittgrupp och grill som medlemmarna kan nyttja.
Det här läget passar utmärkt för dig som vill ha nära till såväl stadspulsen som till grönområden och vattnet. Här bor du med ett toppläge intill Kungsholmstorg, Rådhuset och vackra polishusparken. Med endast några minuters promenad når du T-Centralen och Arlanda Express. Tunnelbanans blå linje finns i direkt närhet samt bra kommunikationer med buss.
Du finner även all tänkbar service, flertalet restauranger och caféer precis utanför dörren. Med en kort promenad når du Kungsholmstorg och vackra stadshuset. Du tar dig snabbt ner till Norr Mälarstrand med grönskande promenad- och löparstråk som tar dig cirka 1 mil runt Kungsholmen.
Varmt välkommen att kontakta mäklaren för mera information!


































