Adolfsberg, Helsingborg

Södra Hunnetorpsvägen 110

Såld
  • 3 rum
  • 80 kvm
  • Bostadsrätt

Inflyttningsklar trea med inglasad balkong. Omtyckt och stabil förening!

Missa inte tillfället att förvärva denna fantastiska trea om 80 kvadratmeter på populära Södra Hunnetorpsvägen! Genast när ni stiger in genom hallen möts man av rätt känsla, härligt ljusflöde tack vare den genomgående disponeringen.

Lägenheten bjuder på tre rum och kök med inglasad balkong. Snyggt IKEA-kök med vita köksluckor, svart granitbänksskiva och gott om förvaringsplats. I köket ryms ett matbord för 4-6 personer. Rejält vardagsrum med utgång till den inglasade balkongen som ligger i sydöst-läge. Vidare har man två sovrum, ett helkaklat badrum samt en gäst-wc. På golvet vilar en genomgående tre-stavparkett och samtliga väggar är vitmålade. Bostaden har på senare år genomgått en omfattande renovering där det mesta är renoverat, vilket gör lägenheten inflyttningsklar. Föreningen planerar ett stambyte, vilket mest troligen innebär en totalrenovering av badrum.

Södra Hunnetorpsvägen ligger ombonat av härlig natur, flertalet aktiviteter, skolor och gott om serviceutbud. Filborna Arena, Jordbodalen och Fredriksdals museer ligger inom gångavstånd. Med cykel når man Helsingborg centrum inom 15-20 minuter och med täta bussförbindelser från området har man goda pendlingsmöjligheter till allt. Här bor man i en stabil och välskött förening med god underhållsplan. Föreningen erbjuder trevliga innergårdar, flertalet lekplatser, garage, förråd och p-platser.

OBS! Bilderna är tagna vid en tidigare försäljning av samma objekt. Därav kan viss avvikelse förekomma.

Varmt välkommen på visning med SkandiaMäklarna!

Mer om mäklarna