Centralt Frövi (Mariedal ), Frövi

Spannmålsgatan 15

Såld
  • 6 rum
  • 160 kvm
  • Villa

Välskött villa på återvändsgata!

Varmt välkomna till Spannmålsgatan 15!

På lugn återvändsgata ligger detta välskötta hus som erbjuder uterum och altandäck på solberikad tomt i sydväst!
Här finns även gott om biytor i garage med vidbyggt förråd.

Boytorna är på väl tilltagna 160 kvadrat och erbjuder förutom kök med öppenplanslösning till vardagsrum/matrum även 5 sovrum med möjlighet att göra till 6, dubbla badrum ett på vardera plan samt separat tvättstuga.

Nuvarande ägare har löpande underhållit och renoverat, bland annat har man bytt fönster, satt in ny garageport och genomfört panelbyte på husgavlar samt garage under senare år.
Ett välskött hus på ut och in-sida som tillsammans med rymliga ytor och trivsamma utemiljöer ger er ett hem att trivas i året runt både till vardags och till fest!

Att bo på Spannmålsgatan ger er närhet till såväl motionsspår som lekparker och förskola dessutom ca 15 min promenad till tågstationen med bra förbindelser mot Örebro.

Detta är en kommande försäljning, kontakta ansvarig mäklare för mer info kring eventuell förhandsvisning och planerade visningar!

Mer om mäklarna