Ängstugan, Nyköping

Bryngelstorp 1

REDO™
Intresseanmälan
  • 2 rum
  • 25 kvm
  • Fritidshus
Högstbjudande 295 000 kr

Mysig stuga på lummig arrendetomt

Vid Ängstugans koloniförening finns detta lilla söta torp på arrendetomt. Fint läge med närhet till havet och fina promenadstråk på Labro ängar.
Stugan består av två rum och har en stor härlig trädgård med plats för umgänge och odling.

Nu finns möjligheten att överta arrendet för den lilla stugan med "sten-zooet". Vi har en klassisk röd stuga med vita knutar, ett fint lusthus på berget, stor tomt och ett flertal stenskulpturer, i anslutning till Ängstugans koloniområde men utanför koloniföreingen så odlingskraven saknas. Huset är av enklare standard men det finns uppvärming och kök, avlopp saknas men alternativa lösningar finns - exempelvis förbränningstoalett.

Läget är svårslaget - med skärgården, badmöjligheter och naturen runt hörnet samt cykelavstånd in till centrala Nyköping blir detta ett riktigt sommarparadis. En perfekt plats för dig som vill ha avkoppling och lantlig idyll, men ändå ha nära till stadens bekvämligheter.

Varmt välkommen på visning!

REDO™

Detta är en REDO™ bostad. Kontakta mäklaren för mer information.

Intresseanmälan

Är du intresserad av bostaden? Gör en intresseanmälan så kontaktar vi dig med mer information.

Till intresseanmälan

Mäklare

Bostadsfakta

Vänta medan din PDF skapas, det kan ta en liten stund. Ett fel uppstod vid generering av PDF:en. Vänligen försök igen senare.

Bilder

Ängstugan, Nyköping

Bryngelstorp 1

Karta

Mer om mäklarna

Intresserad? Gör en intresseanmälan!

Ikon: Tack för din bokning!

Tack för din intresseanmälan!
Mäklaren hör av sig så snart som möjligt.