Svampstigen, Utsikten, Storhogna, Vemdalen

Svampstigen 2A

  • 7 rum
  • 105 + 15 kvm
  • Parhus
Högstbjudande 2 750 000 kr
Månadsavgift: 6 078 kr/mån

Boka visning

Ikon: Tack för din bokning!

Tack för din bokning!

 

Välkommen på visningen!

Fjällstuga med ski in/ski out läge

Upplev fjällens magi i arkitektritad parhus med ski in/ski out-läge och panoramautsikt. Perfekt för stora familjer och exklusiva semesterstunder.

Upplev fjällens magi i detta arkitektritade parhus på Svampstigen 2A, beläget i det eftertraktade området Storhogna i Vemdalen. Med ett oslagbart ski in/ski out-läge erbjuder denna bostadsrätt ett unikt tillfälle att kombinera stil och funktionalitet. Här finns 120 yta kvadratmeter fördelade på sju rum, vilket gör det till ett perfekt hem för den stora familjen och för dem som söker ett exklusivt semesterboende.

Stora fönsterpartier bjuder in fjällens storslagna natur och ger en ständigt föränderlig utsikt över de skiftande årstiderna. Efter en dag i Storhognas berömda skidbackar, eller en tur till närliggande Klövsjö, kan du koppla av framför den värmande brasan eller njuta av en stund i bastun.

Möjlighet finns för den som önskar minska sin månadsavgift genom att betala av sin del av föreningslånet. Vid full återbetalning av lånet, sänks avgiften till cirka 2 500 kronor per månad. Bostaden säljs komplett med möbler, vilket gör det enkelt att bara flytta in och börja njuta av allt detta fantastiska boende har att erbjuda.

Kontakta mäklaren för visning och upptäck denna unika möjlighet att äga en del av fjällens skönhet i Vemdalen!

Boka visning

Mäklare

Bostadsfakta

Media

Bilder

Svampstigen, Utsikten, Storhogna, Vemdalen

Svampstigen 2A

Karta

Mer om mäklarna

Intresserad? Gör en intresseanmälan!

Ikon: Tack för din bokning!

Tack för din intresseanmälan!
Mäklaren hör av sig så snart som möjligt.