Skönsmon, Sundsvall

Harmonigatan 15D

Såld
  • 1 rum
  • 42 kvm
  • Bostadsrätt

Kvadratsmart 1:a med stor inglasad balkong i högt läge!

Lägenheten är välplanerad med ett rymligt kök där det finns gott om bänkytor. Vardagsrummet är stort och här får du plats med både en större soffa och andra möbler. I vardagsrummet finns det inbyggda garderober, som gör att bostaden upplevs större och ger bra förvaring. Från vardagsrummet når du den stora inglasade balkongen, som har plats för en större möbelgrupp. Den här balkongen ger verkligen bostaden ett trivsamt bonusutrymme, där du kan sitta och njuta under soliga dagar.

Har du tittat på många bostäder som har långa kötider för parkeringsplats? Då behöver du inte leta längre! Bostadsrättsföreningen erbjuder fri parkering i anslutning till bostaden. Är du i behov av motorvärmarplats till en låg månadsavgift är det just nu ingen kö. Om du får gäster finns det även gott om gästparkeringar.

Bostadsrättsföreningen är en trevlig och välskött förening som tillhandahåller dig som bostadsägare möjlighet att bo till en låg månadskostnad.

Bostaden har närhet till ICA, pizzeria och gym samt Södra Berget som ger dig möjlighet till ett aktivt friluftsliv. Närhet till bussförbindelser och och promenadavstånd till stan ger dig många möjligheter.

Välkommen med din anmälan till visning!

Mer om mäklarna