- Högst upp - Gavelläge - Härligt ljusinsläpp - Insynsskyddat - Smakfullt inredd - Dusch och badkar - Tvättmaskin och torktumlare - Platsbyggd förvaring - Lågt belånad förening -
I trivsamma kvarter i Vasastan, med direkt närhet till grönskande Hagaparken, erbjuds nu denna ljusa och välplanerade gaveltrea högst upp i huset! Lägenheten bjuder på fönster i dubbla väderstreck och en härlig utsikt över himmel och takåsar!
Planlösningen är smart och effektiv med två sovrum, ett rymligt kök med plats för större matsalsbord och ett vardagsrum perfekt för soffgrupp och umgänge. Köket är stilrent och erbjuder gott om förvaring bakom de släta luckorna. Utrustat med induktionshäll (Gaggenau), ugn, fläkt, kyl och frys i fullstorlek med inbyggd ismaskin samt integrerad diskmaskin.
Det arkitektritade badrummet är en unik oas med japanskinspirerad design och specialgjuten inredning i cement. Här finns både badkar, tak- och handdusch, handfat med kommod, tvättpelare och golvvärme. Glasväggarna frostas för insynsskydd - en perfekt plats för avkoppling och välbefinnande.
Genomgående ljus och stilren interiör med vackra parkettgolv och vitmålade väggar skapar en trivsam atmosfär. Bra förvaring erbjuds i platsbyggda garderober. Här bor man på ett eftertraktat läge i Vasastan, i en välskött och lågt belånad förening. Dessutom har föreningen en alldeles ljuvlig innergård, med härlig grönska och möblemang.
En perfekt bostad att trivas i, på högt och insynsskyddat läge - varmt välkomna på visning!