Här hittar ni ett stilfullt hem med fantastisk ljuskomfort och västerbalkong!
I en av Örebros mest omtyckta föreningar, HSB Polstjärnan, hittar du denna trivsamma och välplanerade tvårummare om 53 kvm, belägen endast en halvtrappa upp - perfekt för dig som vill bo bekvämt utan att kompromissa på ljus eller utsikt.
Redan när du kliver in möts du av ett hem som badar i naturligt ljus tack vare fönster i tre väderstreck, vilket skapar en härlig känsla av rymd och luft. Planlösningen är både smart och social, med generösa ytor som gör det enkelt att möblera efter just dina behov.
Vardagsrummet är stort nog för både soffgrupp och matplats och leder ut till lägenhetens pärla - en solig balkong i västerläge där du kan njuta av eftermiddags- och kvällssolen. Perfekt för sommarens middagar, en kopp kaffe eller bara lugna stunder i kvällssolen.
Köket är charmigt och funktionellt med gott om förvaring och arbetsytor.
Sovrummet erbjuder bra yta för dubbelsäng och förvaring, och här sover du lugnt tack vare läget i området.
Badrummet är fräscht och välskött.
HSB Polstjärnan är en populär och stabil förening med omtyckta gårdar, låga avgifter och ett tryggt boende. Läget på Hagmarksgatan ger dig nära till både city, universitetet, naturstråk och goda kommunikationer. för den som är sport- och fritidsintresserade ligger Behrn Arena bara några minuter bort med ishall, fotbollsarena, simhall och moderna träningsmöjligheter samlade på ett och samma ställe. Du har dessutom nära till Gustavsviks golfbana och fina grönområden som inbjuder till både avkoppling och aktivitet året runt.
Detta är ett hem som passar lika bra för förstagångsköparen som för dig som söker något lättskött och trivsamt i ett riktigt fint område.
Välkommen hem.
















